אישה בוגדת

אישה בוגדת

כבר שנים שאנו שומעים את המושג "אישה מורדת" בהקשרים של תיקי גירושים המתנהלים ברבנות, אך האם באמת רק אישה בוגדת היא "אישה מורדת" ? ובכן, התשובה לכך היא לגמרי לא פשוטה שכן במאה הזו בה אנו חיים, גבר בוגד בדיוק כפי ש… אישה בוגדת וקיים קו גבול דק מאד באבחנה בין הגבר לאישה.

בעבר ולעיתים גם היום, אנחנו נתקלים בהתייחסות של המוסדות לנושא בחוסר רגישות. במרבית בתי הדין הרבניים, אישה בוגדת נחשבת כ"מרדנית" ואילו גבר בוגד לא מקבל יחס שלילי שכן "ההנחה" היא שבגידתו נעוצה בעובדה שהאישה לא סיפקה את צרכיו.  לאור העובדה שכיום בבתי המשפט לענייני משפחה מכהנים שופטים וגם שופטות ולא כפי שבבתי הדין הרבניים ישנם רק דיינים, קיים יותר שוויון בין האישה לגבר.

ייתכן כי הסיבה לחשיבה מעוותת זו נעוצה בכך שהאישה מצטיירת כחלשה ושניתנת לתמרון באופן הרבה יותר קל מגבר או לחילופין כאישה מניפולטיבית שיכלה לשבות בקסמיה כל גבר בו תחפוץ.  אם כך, המשמעות של  אישה בוגדת טומנת בחובה שאלות כה רבות. נניח לדוגמא שאישה נשואה מגלה שבעלה בוגד בה עם אחרת והאישה האחרת אינה נשואה.  אני נוטה להאמין כי המאהבת תיקרא בפי אשת האיש אישה בוגדת היות וגם בין נשים קיים מעין הסכם מוסרי בו אישה לא צריכה לקחת איש הנשוי לאחרת.

העולם שלנו הפך להיות מוזר מאד.  למרות הליברליות, חופש הביטוי וזכותו הטבעית של כל אדם לפעול כרצונו, אנחנו עדיין מקטלגים אנשים בכל מיני תחומים תחת מיני הגדרות ולעיתים מבלי לנסות ולהבין אפילו מדוע אותם אנשים הגיעו למצב בו הם נמצאים.  מערכות יחסים בין נשים וגברים עלולות לעלות על שרטון בכל זמן וללא סיבה מיוחדת.  יצר הבגידה קיים בכל אחד ואחת מאיתנו ורק חוסר רצון לתקן ולשקם את מערכת היחסים עלול לגרום לסטייה במחשבה ולחיפוש אחר "פתרון" מחוץ לחיק המשפחתי.

לסיכום, נשים בוגדות תמיד יהיו ולהן יצטרפו גם הגברים הבוגדניים. אבל, מתי יגיע היום המיוחל בו יכירו גבר הבוגד כפי שמכירים אישה בוגדת.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here